• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліоміст "Вчимося разом"


Ми переможці!

/Files/images/IMG_2150.jpgВ 2013 році бібліотека Тобілевича взяла участь у 5 раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» програми Бібліоміст з проектом під назвою «Пізнай Інтернет - керуй майбутнім».
У зоні обслуговування нашої бібліотеки знаходяться чотири навчальні заклади, учні та студенти яких користуються бібліотекою. Це ПТУ №8, ВПУ №4, коледж статистики, технікум механізації сільського господарства. Цільовою групою нашого проекту є учні цих учбових закладів- діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування.
Проект включає навчання комп’ютерної грамотності, надання можливостей для самоосвіти, пошуку роботи, вступу до вищих навчальних закладів.
Всі інші користувачі бібліотеки матимуть можливість вільного, безкоштовного доступу до Інтернет в нашій бібліотеці. Ключовим при реалізації Програми «Бібліоміст» є вільний доступ, тобто безкоштовний доступ до інтернету для громади, що передбачає відсутність плати за послуги доступу до інформації, а також відсутність дискримінації щодо будь-яких груп населення, або їх інформаційних потреб.
Реалізація проекту «Пізнай Інтернет - керуй майбутнім» сприятиме обслуговуванню населення відповідно до сучасних вимог, підвищить громадський і соціальний статус бібліотеки.
Відтепер вихід у світовий інформаційний простір відвідувачам бібліотеки забезпечать 3 нові комп’ютери з встановленим програмним забезпеченням та інше обладнання (принтер, сканер, мережеве обладнання, пристрої безперервного живлення, веб-камери)
Відповідно до протоколу про наміри між бібліотекою та Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів, виконавцем проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст-України»:
Перше:
Доступ до інтернету, який здіснюється з використанням обладнання наданого програмою «Бібліоміст-Україна» є безкоштовний.
Друге:
Користувачі матимуть змогу отримувати безкоштовні консультації з приводу найкращих практик використання ресурсів Інтернет, а також з основ користування програмним забезпеченням.
Третє:
Бібліотека надаватиме користувачам можливість здійснювати комерційну діяльність за допомогою інтернету (купівля/продаж, оголошення, реклама, тощо)
Четверте:
Бібліотека гарантує необмежений доступ користувачів до будь-яких категорій веб-сайтів (соціальних мереж, чатів, електронної пошти, ігор), крім тих інформаційних ресурсів, які містять інформацію, яка суперечить чинному українському або міжнародному законодавству.

Правила користування інтернетом в бібліотеці

- філії №2 ім. І. К. Тобілевича

Інтернет - центр бібліотеки призначений для задоволення інформаційних запитів читачів і забезпечення їх доступу до інформаційних ресурсів Інтернет у наукових, навчальних цілях, здійснення комерційної діяльності, доступ до соціальних мереж та блогів.

Реєстрація користувачів

● Кожен користувач Інтернет-центру повинен бути записаний до бібліотеки (згідно правил запису до бібліотеки).
● Реєстрація користувачів Інтернет-центру, початок і кінець сеансу, роботи користувача, а також види наданих послуг здійснюється в читацькому формулярі.

Режим і порядок роботи

● Інтернет-центр працює згідно графіку роботи бібліотеки по обслуговуванню користувачів.
● Розпорядок роботи:
Обслуговування користувачів з 11 -ї до 18-ї год. Без перерви на обід.
В суботу з 11-ї до 17-ї год. Вихідні дні - неділя, понеділок.
Остання п’ятниця місяця – санітарний день
● Тривалість одного сеансу роботи – 1 год. (при наявності черги)
● Робота проводиться за попереднім записом, якщо користувач запізнився більш ніж на 10 хв., виділене йому робоче місце може бути надано іншому користувачеві.

Користувач має право

● Вільного доступу до мережі Інтернет, необмежений доступ до будь-яких категорій веб-сайтів (соціальних мереж, чатів, електронної пошти), окрім тих інформаційних ресурсів, що містять інформацію, яка суперечить чинному українському або міжнародному законодавству.
● Одержувати консультаційну допомогу у бібліотекарів з питань пошуку інформації в Інтернеті.
● Копіювати інформацію з Інтернет на флеш карти та диски.
● Використовувати дисковий простір комп’ютера для збереження знайденої інформації з дозволу бібліотекаря.
● Користуватись довідковою літературою.
● Здійснювати комерційну діяльність за допомогою Інтернету (купівля/продаж, оголошення, реклама, тощо,
якщо характер таких оголошень чи послуг не суперечить діючому законодавству України).
● Одержати додаткові платні послуги.

Користувач зобов’язаний

● Відзначити у бібліотекаря початок і закінчення роботи, вид потрібних послуг і тематику інформаційного запиту.
● Заздалегідь повідомити бібліотекаря про відмовлення від роботи у виділений для нього час.
● Повідомляти бібліотекаря про неполадки і порушення, що виникли.
● Дбайливо ставитися до майна, технічного і програмного забезпечення.

Забороняється

● Використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів, що містять інформацію, яка суперечить чинному українському або міжнародному законодавству. Зокрема інформації, яка закликає до повалення державного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, яка містить елементи: жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності.
● Вносити зміни в настроювання комп’ютера і програмного забезпечення, інсталювати нове програмне забезпечення.
● Виключати або перезавантажувати комп’ютер.
● Приносити їжу і напої в Інтернет -центр.
● Перебувати на одному робочому місці більше ніж 2 чол.
● Гомоніти, заважати іншим користувачам, створювати конфліктні ситуації та ін.

За порушення правил користування адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися Інтернетом в бібліотеці.

Адміністрація бібліотеки попереджує:

За навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно чинного законодавства.

Інфорейд "Шукаємо роботу"

Незабаром учні професійного училища №8 міста Кіровограда закінчать останній, випускний курс учбового закладу і перед ними постане питання: куди піти працювати.
/Files/images/IMG_1025.jpgЗ метою ознайомлення учнів-випускників із послугами Кіровоградського міського центру зайнятості 14 березня у бібліотеці ім. І.К.Тобілевича було проведено інфорейд «Шукаємо роботу».
/Files/images/IMG_1032.jpgНа зустріч була запрошена спеціаліст міського центру зайнятості Тетяна Ребець. Учні ознайомилися з законодавчими актами про зайнятість населення, переглянули відео «5 найефективніших способів знайти роботу», «7 помилок при проведенні співбесіди», слайд-презентацію «Азбука пошуку роботи», провели тестування «Чи вмієте ви підкорятись вказівкам?», прослухали лекцію «Надання послуг міського центру зайнятості безробітній молоді» та «Методи пошуку роботи». Молодь розглянула особливості складання резюме та проходження співбесіди. Гостя зазначила, що вдало складене резюме - перший крок до привернення уваги роботодавця, тому слід як найкреативніше підходити до даного завдання. Також підкреслила необхідність ретельної підготовки до інтерв'ю з менеджером компанії, рекомендувала систематизувати основні тези для бесіди, підкресливши власні навички, здобутки та цілі.
Головний бібліотекар Світлана Осадча зробила огляд «Джерела вакансій в бібліотеці». Наголосила, що всі читачі бібліотеки ім. Тобілевича мають можливість безкоштовного доступу до Інтернет і використання відповідних сайтів Інтрернету для пошуку роботи. Та побажала молодому поколінню успіхів в подальшому працевлаштуванні, не боятись реалізовувати себе в тій чи іншій сфері суспільного життя.
Кiлькiсть переглядiв: 653

Коментарi