• Ви знаходитесь тут:

Зоря українського театру Марія Заньковецька

2014-08-05

/Files/images/IMG_0258.jpg5 серпня члени молодіжного клубу любителів читання «КЛюЧ» здійснили відеоподорож «Зоря українського театру Марія Заньковецька» присвячену 160-річчю від дня народження акторки. Переглянули документальний фільм «Гра долі. Марія Заньковецька. Обожнювана». Сценічна історія та історія кохання акторів Марії Заньковецької та Миколи Садовського викликали в присутніх інтерес. Бібліотекарі підготували огляд книжкової виставки «Заручена зі сценою» та бібліографічну пам’ятку «Зірка Марії Заньковецької». Приємно, що перший виступ Марії Заньковецької на професійній сцені пов’язаний з нашим містом, де вона грає роль Наталки в “Наталці Полтавці” І.Котляревського – першій виставі трупи М. Кропивницького. Саме для цього виступу Марія Констянтинівна обирає собі сценічний псевдонім Заньковецька від назви рідного села Заньки. Сценічною легендою стали образи геніальної української артистки. Члени клубу мали можливість зустрітися з королевою сцени, яка прийшла у цей світ для творчої праці на благо людям і милій серцю Україні.