Ой на Івана, ой на Купала

2022-07-06

/Files/images/zahodi_2022/20220706_115210-1.jpgНайколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це Купало або Купайло. Святу молоді в бібліотеці-філії №2 було присвячене засідання юнацького клубу «КЛюЧ». Члени клубу знайомились з культурою побуту українського народу, з історією виникнення свята Івана Купала, пов’язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями святкування, що традиційно проходить на березі річки. Обов’язковими атрибутами Купала поруч із водою є вогонь та вінки. З польових квітів учасники заходу сплели вінки, а відеосюжети, що підготували бібліотекарі, дали змогу наповнити та візуалізувати святкування.
Присутні познайомились з книжковою виставкою «Дива купальської ночі», яка складається з двох розділів: «Свято Івана Купала: звичаї, традиції і вірування» та «Магічна ніч на Івана Купала». Саме книги розкривають суть вабливої магії купальської ночі з її чарами, обрядами та несподіваними перетвореннями. З давніх-давен живуть у народі повір’я про магічну силу папороті, зірваної у ніч на Івана Купала.
На згадку про зустріч дівчата робили яскраві і колоритні фото у вінках виготовлених власноруч з польових квітів.

/Files/images/zahodi_2022/20220706_115950-1.jpg